Index » FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Statystyki » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wzrastajace cisnienie w ukladzie chlodzenia. co zrobic???
Autor Wiadomość
Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 14-07-2010, 4:47  Wzrastajace cisnienie w ukladzie chlodzenia. co zrobic???

Mam duzy problem z wzarastajacym cisnieniem w chlodnicy. Wywala mi plyn dokladnie przez zriorniczek wyrownawczy. Usczelke robilem juz 3 razy i mysle ze to nie jest ona. Co to moze byc innego???

Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 14-07-2010, 4:47  

prosze o pomoc

wojskowy84 
Cytyna Ogarnięta

#  Wysłany: 14-07-2010, 5:13  

Witam, jak jesteś pewien że to nie uszczelka to możesz mieć pękniętą głowicę. Głowicę można pospawać ale niektórzy mechanicy twierdzą że niepowinno sie tego robić. trzeba by sprawdzić ciśnienie na cylindrach w warsztacie.

.
  Mk1 Mix każdego 1991 1.5 D 5D Ax

Malin 
Cytryna Doświadczona
na chwile od 9 lat

#  Wysłany: 14-07-2010, 7:33  

na początek wywal termostat

Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 14-07-2010, 9:06  

termostat juz wywalilem na samym poczatku
a glowica niby sprawdzana i planowana

Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 14-07-2010, 9:12  

moge jeszcze powiedziec ze uszczelke mam niemiecka (stalowa)

mam jeszcze jedno takie pytanie... mam problemy z ustawieniem kola paska rozrzadu i kola od ... (jest tam drugie kolo na tym i cienki pasek, chwilowo zapomnialem nazwy) i nie zgrywaja mi sie znaki a jak juz prawie sie schodza to cos blokuje kola i nie da sie przekrecic. co to moze byc przyczyna????

Malin 
Cytryna Doświadczona
na chwile od 9 lat

#  Wysłany: 15-07-2010, 3:21  

Lukasz13 napisał/a:
mam problemy z ustawieniem kola paska rozrzadu i kola od ... (jest tam drugie kolo na tym i cienki pasek, chwilowo zapomnialem nazwy) i nie zgrywaja mi sie znaki a jak juz prawie sie schodza to cos blokuje kola
to normalne w tym silniku mam tak samo jak ustawisz na znaki to zawory opierają się o tłoki , a co do uszczelki to te metalowe tak wiekowy silnik gorzej uszczelniają , jeśli jesteś pewien iż głowica jest ok to mażesz mieć walniętą tujeje

Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 15-07-2010, 9:43  

to co mam dokladnie teraz zrobic zeby nie bylo tego oporu przy ustawieniu na znaki???
bo raz ustawilem zalozylem pasek i przy odpalaniu cos strzelalo, a silnik prawie zapalil po nie dlugim czasie krecenia.

Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 15-07-2010, 12:00  

a jak mam walnieta tuleje to co to oznacza??
czyli koszt naprawy przekracza wartosc samochodu mam racje???

Malin 
Cytryna Doświadczona
na chwile od 9 lat

#  Wysłany: 15-07-2010, 2:25  

ustawiasz rozrząd wałek na znaki a wał korbowy o ząbek do przodu , tuleja używana to 20 zł ale roboty sporo , jak zrobisz sam to dzień zabawy

Lukasz13
[Usunięty]

#  Wysłany: 15-07-2010, 3:13  

do przodu czyli??? w ktora strone... w strone swiatel czy w strone szyby???

Malin 
Cytryna Doświadczona
na chwile od 9 lat

#  Wysłany: 15-07-2010, 5:50  

w stronę lamp , a z resztą jak ustawiasz rozrząd to zanim zaczniesz odpalać to i tak sprawdzasz kluczem , czy zawory nie haczą i tłoki. a sposób nr, 2 ustawiasz na znaki
próbujesz obrócić wałkiem rozrządu i nie da rady w net przestawiasz pasek o ząbek w jedną lub drugą stronę , pompę wtryskową ustawiasz na koniec jak masz już górę i dół. w razie coś odezwij się na gg.

Odpowiedz do tematu